Lazdynų skyriaus renginys Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti

2018-02-19

Vasario 14 d. Partijos Tvarka ir Teisingumas Vilniaus Lazdynų skyriaus aktyvas lankėsi Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijoje, VŠĮ Pagalbos ir informacijos šeimai tarnyboje Viršuliškėse. Šio susitikimo tikslas - atšvęsti Lietuvos valstybės šimtmetį, surengiant koncertą, vykdant socialinę, savanorišką veiklą. Partijos Tvarka ir Teisingumas Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Kristina Smirnovaitė jau keletą metų savanoriškai, aktyviai dalyvauja ir padeda šiai bendrijai. Eilinio Vilniaus Lazdynų skyriaus susirinkimo metu, kilus idėjai surengti renginį skirtą vasario 16 d. K.Smirnovaitė pasiūlė, būtent šią įstaigą.

Atvykus mus pasitiko VŠĮ Pagalbos ir informacijos šeimai tarnybos direktorė Algė Nariūnienė. Nors ir nedidelėse patalpose įsikūrusi tarnyba, jaukiai sutvarkyta, sienas ir palanges puošia neįgaliųjų piešiniai, įvairūs karpiniai, lipdiniai, kiti darbeliai. Direktorė pasidžiaugė, kad čia susirinkę neįgalieji gali pabendrauti, užsiimti dailės ir kūrybos darbeliais, dainuoti.

Prieš pradedant koncertą Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos vadovas Vaidotas Nikžentaitis pasveikino atvykusią garbės viešnią Oną Valiukevičiūtę tapus Seimo nare, įteikdamas puokštę gėlių. Bendrijos vadovas pasidžiaugė Kristinos Smirnovaitės ilgamečiu savanoriavimu jų bendrijoje ir išreikšdamas dėkingumą įteikė padėkos raštą. Lietuvos valstybės šimtmečio proga partijos Tvarka ir Teisingumas Vilniaus Lazdynų skyrius bendrijai įteikė Lietuvos valstybės vėliavą. Vadovas pasidžiaugė, kad šią iškilmingą dieną  ši vėliava papuoš jų bendrijos patalpas.

Pirmiausia šventinę programą pradėjo savo kūrybos eilėmis neįgaliųjų bendrijos atstovė. Eilėse skambėjo patriotiškumo dvasia, meilė tėvynei, Sibiro kančios, laisvė ir nepriklausomybė. Svečius eilės nustebino ir sužavėjo, kad negalią turintis žmogus yra toks kūrybingas, yra planuojama išleisti autorės eilėraščių knygą. Nors atvykome koncertuoti mes, buvome maloniai pradžiuginti muzikos vadovės Julijos Kovalenko neįgaliųjų dainininkų dainomis. Dauguma skambėjo liaudies kūrybos dainos, jas ansamblio dalyviai atliko nuoširdžiai su nuotaika. Publika dainas priėmė šiltai, dainavo kartu, plojo.

Kitoje programos dalyje koncertavo partijos Tvarka ir Teisingumas Vilniaus Lazdynų skyriaus partijos nariai: Natalija Babelčius, Aleksandr Kozlov ir Artūras Minalga. Koncertą pradėjo Natalija Babelčius su daina apie Lietuvą, vėliau skambėjo dainos iš įvairių kino filmų. Aleksandr Kozlov ir Artūras Minalga dainavo savo kūrybos dainas. Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti Artūras Minalga pristatė naujai sukurtą  dainą "Nusisukai tu nuo Dievų'' , būtent čia buvo pirmasis šios dainos pristatymas. Koncerto dalyvius palaikyti ir dalyvauti šventiniame renginyje atvyko Tvarka ir Teisingumas Vilniaus Lazdynų skyriaus pirmininkas Paulius Zaleckis, kiti nariai: Nina Šesternikova, Benediktas Paulauskas, Vidutė Aleksinienė, Laima Žvybienė. Koncertą užbaigė Artūras Minalga su visiems gerai žinoma daina " Išgalvotas gyvenimas".Ją dainuojant ne tik nušvito saulė už lango, bet ir visų veiduose spindėjo šventinė nuotaika, aidėjo plojimai, puošė veidus šypsenos ir skambėjo daina lūpose.

Po koncerto visi susėdome prie arbatos puodelio  Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos pimininkas Vaidotas Nikžentaitis ir VŠĮ Pagalbos ir informacijos šeimai tarnybos direktorė Algė Nariūnienė pasidalino savo jau nuveiktais darbais, planais, džiaugsmais ir rūpesčiais. Užsimezgusi draugystė ir bendradarbiavimas Lietuvos valstybės šimtmečio proga  tęsis ir toliau, nuspręsta dalyvauti pavasarį Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos rengiamoje dainų šventėje. 

Taip jau sutapo, kad vasario 14 d. yra Šv. Valentino diena - tai įsimylėjėlių ir meilės diena. Tačiau mylėti galima ne tik vienas kitą, bet ir Tėvynę. Šiuo gražiu jungtiniu koncertu, savo apsilankymu VŠĮ Pagalbos ir informacijos šeimai tarnyboje partijos Tvarka ir Teisingumas Vilniaus Lazdynų skyriaus nariai Valstybės šimtmečio proga savo savanoriška veikla išreiškė savo meilę Tėvynei, neįgaliems žmonėms, kuriuos neretai visuomenė atstumia. Džiugu, kad susibūrusi mūsų partiečių komanda yra ne tik muzikalūs žmonės, talentingi kūryboje, bet ir visuomeniški, aktyvūs, mylintys Lietuvą savo gerais darbais.

 

Tvarka ir Teisingumas Vilniaus Lazdynų skyriaus

Socialinių reikalų komiteto narė Laima Žvybienė