Petras Gražulis kreipėsi į STT dėl Šeškinės stadiono projekto Vilniuje

2016-02-02

Seimo narys Petras Gražulis kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir į Seimo Antikorupcijos komisiją, reikalaudamas atlikti antikorupcinį vertinimą dėl Šeškinės daugiafunkcio centro projekto.

Pasak jo, savivaldybė stumia spendimą, kuriame numatyta, kad trečdalyje šios teritorijos bus leidžiama gyvenamoji statyba ir bus galima pastatyti iki 108 tūkstančių kv. metrų gyvenamojo ploto.

"Projektui bus skirta 105 milijonai eurų - valstybės ir Europos Sąjungos lėšomis bus apmokama tiek centro statyba, tiek infrastruktūros sutvarkymas. Ir staiga nei iš šio, nei iš to, patyliukais, savivaldybėje stumiamas sprendimas trečdalyje visos teritorijos leisti statyti gyvenamuosius namus. Kažkas labai nori valstybinėje žemėje pastatyti ir parduoti beveik 1500 butų - ar šie pinigai atiteks vilniečiams? Ne! Tai į kieno kišenes subyrės šie milijonai?" - atvirai klausė Seimo narys P. Gražulis.

Seimo narys atkreipė dėmesį, kad gyvenamoji statyba ant Šeškinės kalno negalima, nes to neleidžia bendrasis ir detalusis planai. Šių planų pakeitimui reikės daugiau nei 6 mėnesių, todėl iš viso kyla rizika, ar Vilnius pastatys daugiafunkcį centrą su nacionaliniu stadionu. Be to, leidus gyvenamąją statybą, jo nuomone, bus pažeistas viešasis interesas, nes gyvenamoji statyba bus vystoma toje sklypo dalyje, kur šiuo metu numatyti futbolo aikštynai ir kita viešoji infrastruktūra. "Kodėl statant Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio arenas neprireikė šalia esančių teritorijų atiduoti gyvenamajai statybai? Jos, kaip ir Šeškinės daugiafunkcis centras, buvo statytos Europos Sąjungos ir valstybės lėšomis. O čia staiga Vilniaus meras Remigijus Šimašius išranda dviratį ir aiškina, kaip niekas neinvestuos - todėl leiskime apstatyti butukais tą teritoriją ir tada visi puls statyti šį centrą", - pabrėžė frakcijos "Tvarka ir teisingumas" seniūnas P. Gražulis. Jis tikisi, kad Šeškinės daugiafunkcio centro projekto antikorupcinis vertinimas bus atliktas per 1-2 mėnesius. 

ELTA