PRASMINGAS KOVO 11-OSIOS PAMINĖJIMAS VYŠNIŪNUOSE

2018-03-12

2018 metai – ypatingi mūsų tautai, kadangi švenčiame Valstybės atkūrimo  ir partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago gimimo 100- metį. 

 Kovo 10-osios rytą partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ Prienų skyriaus Vyšniūnų poskyrio nariai dalyvavo Aukštadvario regioninio parko ir Želkūnų bendruomenės organizuotame renginyje - pėsčiųjų žygyje  „PARTIZANŲ KELIAIS“, keliavo Dainavos apygardos Dzūkų rinktinės Margio tėvonijos partizanų būrio takais. 

Žygio metu nukeliavome apie 12 km, aplankėme Gojaus miško ąžuolus, partizanų slėptuvę, ryšininkų sodybas Gerulių ir Jaunonių kaimuose, Jaunonių kapus su paminklu partizanams, buvusią Želkūnų pradžios mokyklos vietą, po kuria buvo ir partizanų vado A.Ramanausko - Vanago slėptuvė. Susipažinome su vietos gyventojais, pakalbinome vietinį, dar gyvą partizanų ryšininką Albiną Pranckevičių, kuris saugojo Dainavos apygardos partizanų vado A. Ramanausko-Vanago archyvą.

Prie paminklo ir  partizanų bunkerio uždegėme atminimo žvakeles. Kartu su žygio vadove, Aukštadvario regioninio parko darbuotoja Rita Balsevičiūte, dainavome partizanų dainas, klausėmės pasakojimų ir  atsiminimų apie partizanų gyvenimą.

O tie, kas negalėjo dalyvauti žygyje, grįžtančius pasitiko su garuojančia arbata ir skania, ant laužo virta koše Želkūnų bendruomenės centre.

Žygio pabaigoje atvykęs Seimo narys Vytautas Kamblevičius pasveikino

žygio dalyvius su Kovo 11-osios švente ir padėkojo organizatoriams už prasmingą iniciatyvą, kartu su savo padėjėju Žilvinu Labanausku įteikdamas atminimo dovanas – Vasario 16-osios Akto kopiją.