Prezidentas Rolandas Paksas su draugais padovanojo mažeikiškiams aukštojo pilotažo programą

2016-07-17, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras

Liepos 16 dieną, šeštadienį, Mažeikių Julijono Kumpikevičiaus aerodrome vyko Aviacijos šventė, skirta S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 83-osioms metinėms paminėti. Po ketverių metų pertraukos vykusi Aviacijos šventė sutelkė beveik dvi dešimtis tūkstančių žiūrovų.

Pasak Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus, prieš ketverius metus sunku buvo patikėti, kad dar kartą ši šventė, reikalaujanti itin daug darbo, sutelkties, sugrįš į puikią Žemaitijos žemę. „Tačiau norai ir svajonės išsipildė žmonių, kurie savo entuziazmu sukvietė visus ir organizavo šį renginį, dėka“, – džiaugėsi mažeikiškis Seimo narys K. Bartkevičius, pats buvęs pirmosios Mažeikių aviacijos šventės organizatorius.

Mažeikių krašto padangę raižė lėktuvai, sraigtasparnis, malūnsparnis, skraidyklės, sklandytuvai, parasparniai, aviamodeliai, iš debesų leidosi parašiutininkai. Aukštojo pilotažo programą mažeikiškiams dovanojo Prezidentas Rolandas Paksas, Robertas Noreika ir Algimantas Žentelis.

Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys dėkojo visiems, nepabūgusiems vėjo, nepagailėjusiems laiko ir atvykusiems į šventę bei renginio organizatoriams, šauniesiems, darbštiesiems savanoriams. „Dėkoju visiems organizatoriams ir rėmėjams, kurie prisidėjo prie šio renginio organizavimo. Taip pat dėkoju Krašto apsaugos karinių oro pajėgų pučiamųjų orkestrui ir jo vadovams, kurie atvyko mūsų pasveikinti iš Kauno, pilotams, į kurių pasirodymus daugiausia kreipsime dėmesio. Ši šventė skirta darbštiems mūsų krašto žmonėms ir kaimynams, todėl linkiu geros nuotaikos ir gražaus reginio“, – pradėdamas šventę linkėjo Savivaldybės vadovas.

Akrobatiniais viražais gniauždamas susirinkusiųjų kvapą iš lėktuvo kabinos visus sveikino Europos Parlamento narys Rolandas Paksas.

Finansų viceministras, buvęs aviakompanijų vadovas Romualdas Gėgžnas įteikė Lietuvos aviacijos pradininko A. Griškevičiaus muziejui ekslibrį, kuriame įprasminti Lietuvos aviacijai svarbūs istoriniai akcentai. Seimo narė Ona Valiukevičiūtė dėkojo mažeikiškiams už dovanotas džiaugsmo akimirkas.

Mažeikių aviacijos šventėje taip pat svečiavosi Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, Energetikos viceministras Vidmantas Macevičius, Krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Lietuvos aeroklubo prezidentas Gintaras Kalinauskas.

Be skrydžių ir parašiutininkų šuolių, susirinkusieji aerodrome galėjo apžiūrėti senovinius automobilius, pasigėrėti galingais motociklais, taip pat susipažinti su Krašto apsaugos savanorių pajėgų karine technika ir koviniais veiksmais, šaulių rikiuote. Linksmino Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų pučiamųjų instrumentų orkestras, Viekšnių meno kolektyvas „Virventa“.

 

 Mažeikių rajono savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus informacija