Šilta rudenėlio šventė Kašonyse

2018-11-28

Lapkričio 24 dieną Prienų skyriaus nariai, Kašonių poskyrio pirmininko D.Kabašinsko ir jo pavaduotojos D.Bajorienės kvietimu dalyvavo Kašonių bendruomenės renginyje ,,Jo didenybė moliūgas“.  Kiekvienas jos dalyvis, įžengęs į  bendruomenės namus, vaišinosi nuostabiai skania Vapšių šeimos, iš didelio geltono moliūgo išvirta, visiems patikusia, sriuba.

Renginį pradėjo Kašonių seniūnaitijoje gyvenančios Kandrotų šeimos dukros Indrė ir Kamilė, bei jų draugas Lukas, armonikomis ir smuiku sugroję melodingą valsą. Susirinkusius bendruomenės narius ir svečius: LRS narį V.Kamblevičių, LRS nario padėjėją Ž. Labanauską, Jiezno  sen. seniūną A. Bartusevičių, N.Ūtos mėgėjų teatro grupę ir Dukurnonių bendruomenės narius pasveikino Kašonių vaikai, kurie vasarą lankė stovyklą ,,Sipri šeima“.

Vadovaujami stovyklos vadovės, Kašonių bendruomenės narės, Jiezno gimnazijos mokytojos R.Kandrotienės, vaikai susirinkusiems skyrė eiles apie rudenį, supažindino bendruomenę ir svečius su veikla stovykloje, pašoko liaudies šokių. Visi vaikai buvo pasipuošę tautinėmis liemenėmis, o mergaitės ir sijonais. Lėšų jų medžiagai skyrė seimo narys V.Kamblevičius, o pasiuvo pati vadovė su draugėmis. Vaikai ir bendruomenė padėkojo seimo nariui už nuolatinę paramą, o jis pažadėjo padėti įsigyti ir likusias tautinės aprangos dalis. N.Ūtos mėgėjų teatro grupė padovanojo nuotaikingą ir visai nebaisų spektaklį ,,Vaiduokliai“. LRS narys už aktyvią visuomeninę veiklą Lietuvos šimtmečio medaliu apdovanojo bendruomenės pirmininką D. Kabašinską, o nario padėjėjas Ž. Labanauskas artėjančių švenčių proga, bendruomenei padovanojo savo ūkyje išaugintą kalakutą. Dovanas šventės dalyviams pagamino bendruomenės narė, liaudies meistrė L. Butkienė.

Vienuolika šeimininkių dalyvavo patiekalų iš moliūgų konkurse, visos nominantės gavo kašoniškio R. Stelmoko išdrožtas pjaustymo lenteles, o seimo narys visoms patiekalų autorėms įteikė po rožę. Įteikus nominacijas, visi skanavo ,,Bajorų gūžtą“-šis valgis Prienų raj. išrinktas šimtmečio patiekalu, juo vaišino autorė R.Dumalakienė.

Grojant Indrei, Kamilei ir Lukui, kašoniškiai bendruomenės namuose dar ilgai linksminosi ir maloniai bendravo.

Renginį organizavo kaimo bendruomenė ,,Kašonys“ ir biblioteka