Tvarkiečių vadovaujamoje savivaldybėje darbai nestovi vietoje

2018-04-17

Kalvarijos savivaldybės gyventojai jau pusę metų stebi projekto „Kompleksinis Kalvarijos miesto centrinės dalies sutvarkymas" darbus. Dar lapkričio mėn. pradėti vykdyti įvairūs darbai: nugriautas senasis autobusų stoties pastatas, iškirsti senieji parko medžiai, šiuo metu pradėtos naujos autobusų stoties statybos, infrastruktūros plėtros darbai ir tai tik pradžia, nes priešakyje laukia ilgas darbų sąrašas.

Kalvarijos miesto centriniame parke planuojama atnaujinti želdynus, apšvietimą, takelius, inžinerinius tinklus, įrengti fontaną, vaikų žaidimo aikštelę, suoliukus, šiukšliadėžes ir kt.

Laisvės gatvės atkarpoje nuo Dariaus ir Girėno g. iki Vasario 16-osios g. sankryžos planuojama rekonstruoti važiuojamąją dalį, šaligatvius, įrengti apšvietimą, lietaus nuotekas, suformuoti želdynus.

Vykdant autobusų stoties rekonstrukciją, jos plotas padidės iš 108 kv. m į 118,13 kv. m. Bus atnaujinta danga, šaligatviai, inžineriniai tinklai, apšvietimas ir kt.

Prekyvietei prie autobusų stoties bus sukurta nauja infrastruktūra, t. y. pastatytas naujas prekyvietės paviljonas, stoginė, atnaujinta danga, šaligatviai, inžineriniai tinklai, želdynai.

Atlikus visus projekte numatytus darbus, bus sudarytos palankios sąlygos Kalvarijos savivaldybės gyventojams, svečiams bei vietos verslininkams didinti socialinį ir ekonominį aktyvumą miesto centre, skatinti socialinę ir ekonominę miesto plėtrą. Tikimasi, kad investicijos į Kalvarijos miesto centrinės dalies infrastruktūrą padės generuoti didesnį lankytojų srautą, o ateityje paskatins investicijas į smulkios prekybos, maitinimo, apgyvendinimo, kitų paslaugų infrastruktūros plėtrą.

Tai pat baigiamas įgyvendinti vienas iš pagrindinių tvarkiečių mero Vinco Plikaičio rinkiminių pažadų – vandens nugeležinimo darbai. Ši jau kelis dešimtmečius nesprendžiama problema priėjo finišo tiesiąją, švarus vanduo jau tiekiamas Jungėnų gyvenvietėje. O kelių mėnesių bėgyje bus baigti darbai Kalvarijos miesto vandenvietės sutvarkymo darbai ir švariu vandeniu bus aprūpinti visi miestelio gyventojai.