Vilniečiams turi būti sugrąžinti nepagrįstai paimti pinigai už šildymą

2016-02-19
Almantas Petkus

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos nariai Juozas Imbrasas ir Gediminas Rudžionis bei partijos Tvarka ir teisingumas atsakingasis sekretorius Almantas Petkus kalbėjosi su miesto meru Remigijum Šimašiumi dėl nepagrįstai didelių šilumos kainų, kurias Valstybinė kainų ir energetikos komisija buvo nustačiusi vilniečiams prieš penkerius metus, sumažinimo.                  

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija kartu su „tvarkiečiais“ Juozu Imbrasu ir Broniumi Cicėnu dar 2011 metų sausio 14 dieną apskundė Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos sprendimą Vilniaus apygardos  administraciniam teismui, tačiau šios istorijos pabaigos dar nematyti, nors penkerius metus trukęs teismų maratonas baigėsi vilniečių naudai.

Pareiškėjai pateikė savo skaičiavimus, kad valstybinė kainų komisija nepagrįstai nustatė padidintas šilumos kainas, vertindama padidintas pastoviasias sąnaudas - darbo užmokestį, nusidėvėjimą, remontą ir priežiūrą, pelną, teisines paslaugas už 74,4 miljonų litų ir prašė teismo panaikinti UAB“ Vilniaus energija“ taikomas nepagrįstai dideles šilumos kainas.

Pagal preliminarius paskaičiavimus, UAB “Vilniaus energija“ papildomai iš vilniečių susižėrė daugiau negu 100 milijonų litų. Vidutiniškai už kiekvieno miestiečio buto šildymą sezono metu reikėdavo permokėti nuo 8 iki 10 eurų!

Susitikime su Vilniaus meru Remigijum Šimašiumi buvo sutarta, jog miesto valdančioji koalicija atliks auditą ir patikrins ar nėra vilniečiams nepagrįstai sukeltos bazinės šilumos kainos per visą tinklų nuomos UAB „Vilniaus energija“ laikotarpį.